SağlıkKozmetik

Snowcell bakımı nedir ?

Snowcell bakımı nedir
snowcell hollywood bakımı nedir
378views

Deri sorunları arasında yer alan cilt lekelerinden şikayetçi olmayan yoktur aramızda. Cilt lekelerine karşı son yıllarda birçok tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Bunlardan biriside “hollywood cilt bakımı” olarak da bilinen snowcell cilt bakımıdır. Snowcell bakımı nedir ? Snowcell bakımı nasıl yapılır ? Son yıllarda popüler olan snowcell cilt bakımıyla ilgili merak ettiklerinizi paylaşacağız..

Snowcell (hollywood) cilt bakımı nedir ?

Snowcell bakımı; deride meydana gelen renk farklılıklarını, cilt lekelerini, yaşlılık belirtilerini gidermek ve azaltmak adına uygulanan tedavi yöntemidir. Snowcell bakımın da diğer tedavilerden farklı olarak “enzim peeling” uygulaması yapılmaktadır. Normalde peeling etkisi cildi soyarken, enzim (kimyasal) peeling uygulamasında derinin üst tabakası soyulmadan, lekelere sebep olan faktörler ya da enzimler baskılanmaktadır.

Kimyasal peeling uygulamasının avantajı hastanın sosyal yaşantısını etkilemeden uygulanabilir olmasıdır. Snowcell bakımının bilinen diğer ismi hollywood bakımı olduğundan bahsetmiştik. Hollywood bakımı denilmesinin sebebi ise snowcell cilt bakımı sonrası Hollywood yıldızlarının yüzleri gibi pürüzsüz, canlı ve parlak cilde sahip olacağınız için bu isimde verilmiştir.

Snowcell (hollywood) bakımı nasıl yapılır ?

Snowcell bakımında cilt üzerine özel olarak hazırlanmış serumlar uygulanmaktadır. Özel olarak hazırlanmış serumların içerisinde C vitamini, arbutin, kolajen, pebditler, kojik asit, hint bektaşi üzümü özü gibi ilaçlar kullanılmaktadır. Snowcell bakımı cilt lekelerinin yok edilmesi ve tedavi edilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Özel içeriği sayesinde cildinizin nem oranını dengelemekte ve cildinizin daha canlı görülmesini sağlamaktadır.

IŞIK DOLGU UYGULAMASI NEDİR ?

ELMAS DOLGU UYGULAMASI NEDİR ?

RİNOPLASTİ NEDİR ?

OKÜLOPLASTİ VE ORBİTA CERRAHİSİ NEDİR ?

EPİSTAKSİS NEDİR ?

Yorum yapabilirsiniz