Sağlık

Rinoplasti nedir ?

rinoplasti nedir ?
Rinoplasti burun estetiği nedir ?
26views

Estetik operasyonları arasında yer alan rinoplasti nedir ? Rinoplasti ile burunda hangi değişiklikler yapılmaktadır ? Rinoplasti estetiğinde uygulanan teknikler nelerdir ? Bugünkü içeriğimizde burun estetiği ile ilgili merak edilenleri paylaşacağız…

Rinoplasti ( burun estetiği ) nedir ?

Rinoplasti; bireyin burun şeklinin, boyutunun ya da herhangi bir problemden dolayı oluşan burundaki bozukluğun yüz hatlarına uygun ve orantılı olacak şekilde yapılan estetik ameliyatların ismidir. Rinoplasti cerrahisi plastik cerrahi uzman hekimleri tarafından yapılmaktadır.

RİNOPLASTİ ÖNCESİ VE SONRASI

Rinoplasti ile burunda hangi değişiklikler yapılmaktadır ?

Solunum sorunları yaratan burun kanalları tıkanıklığında, kapalı olan burun kanalları açıklarak hastanın daha konforlu bir yaşam sürdürmesi amaçlanmaktadır.

Kişinin yüz hatlarındaki simetri kaybına neden olan eğri burun düzeltilerek daha estetik bir görünüm kazandırılır. Eğri burundan dolayı kişide oluşan hem psikolojik hem fiziksel sorunların iyileştirilmesi amaçlanmaktadır.

Dış etkenlere bağlı olarak ya da kaza sonrası oluşan burundaki problemlere karşı rinoplasti cerrrahisi uygulanmaktadır. Burun yapısında bulunan kemik, deri, kıkırdak yapılarındaki oluşan bozukluklar düzeltilmektedir.

Yüz hatlarına göre simetri kaybına neden olan aşırı büyük, aşırı geniş, aşırı uzun ve aşırı düşük burun ucu sorunlarında simetriyi geri kazanmak için uygulanmaktadır. Ayrıca burun köprüsünde oluşan tümsek ve kemerli yapının düzeltilmesi amaçlanmaktadır.

Rinoplasti estetiğinde uygulanan teknikler nelerdir ?

Uygulanan teknikler açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti olmak üzere iki teknikten oluşmaktadır. Uygulanan teknikler hastanın mevcut burun yapısı ve burunda meydana gelen problemine göre plastik cerrahi uzmanları tarafından belirlenmektedir.

Açık rinoplasti tekniğinde öncelikle kesi yapılacak bölgelerde kişinin ağrı ve sızı hissetmemesi için anestezi uygulanmaktadır. Kesi yapılan bölgeler uygun hale geldikten sonra kişinin burun deliği altına ve burun delikleri arasına ufak kesi yapılmaktadır. Bu teknikte ufak şekilde olsada iz kalma ihtimali vardır.

Kapalı rinoplasti tekniğinde de aynı şekilde kesi yapılacak bölgeye ağrı ve sızı hissetmemesi için anestezi uygulaması yapılmaktadır. Kesi yapılan bölgeler uygun hale geldikten sonra kişinin burun deliğinin içine ufak kesiler atılarak cerrahi işlem uygulanmaktadır. Bu tekniğin kişi için avantajlı olan kısmı ise herhangi bir izin gözükmemesi olacaktır.

IŞIK DOLGUSU UYGULAMASI NEDİR ?

HACAMAT NEDİR, HACAMATIN FAYDALARI NELERDİR ?

OKÜLOPLASTİ VE ORBİTA CERRAHİSİ NEDİR ?

LİPOSUCTİON ( KARIN GERME ) UYGULAMASI NEDİR ?

ELMAS DOLGU UYGULAMASI NEDİR ?

MEZOTERAPİ UYGULAMASI NEDİR ?

Yorum yapabilirsiniz