KozmetikSağlık

Mavi serum nedir ?

Mavi serum nedir ?
Mavi serum nedir
204views

Mavi serum, son zamanlarda popülerlik kazanmış saç dökülmesine karşı kullanılan üründür. Mavi su ya da mavi iksir olarak da adlandırılmaktadır.

Mavi serum son zamanlarda birçok ünlünün reklamını yaptığı, saç dökülmesine karşı üretilmiş kozmetik ürünler arasında yer alır. Mavi serumun saç dökülmesini engelleyici ve yeniden çıkan saçların daha gür çıkacağı söylenmektedir. Erkeklerin yıllardır çare aradığı en büyük problemlerden birisidir saç dökülmesi. Saç dökülmesi sorunu için birçok şampuan, krem, ilaçlar ve kozmetik ürünler üretilmiş reklamları yapılmıştır. Mezoterapi gibi birçok tedavi yöntemleri uygulanmıştır. Hatta son çare olarak saç ektirme operasyonları bile yapılmaktadır.

Mavi serum ya da bir başka ürün için şunları belirtmeliyiz. Herhangi bir ürün kullanmadan önce ilk başta saç dökülmesinin sebepleri araştırılmalı. Saç dökülmesinin sebebi araştırıldıktan sonra kullanacağınız ürün için uzman hekiminize danışmanızda fayda var.

Saç dökülmesinin nedenleri ?

  • Genetik sebepler en yaygın etkenlerden birisidir. Bu durum erkek tipi saç dökülme olarak geçer. Bu tip dökülmelerde yapılabilecek çok fazla birşey yoktur. Geçmişten bize miras kalan
  • Hormonların anormal durumu, özellikle erkeklerde testestoron hormonunun fazla salgılanması saç dökülmesini tetikler ayrıca saç tellerini incelttiği bilinmektedir.
  • Zayıf saç derisi ve saç diplerindeki kepeklenme sorunu saç dökülmesine sebep olur.
  • Saç spreyi, jole, wax gibi saç şekillendirici ürünleri kullanmak saç dökülme oranını yükseltir.
  • Aşırı stres ve kaygı hali diğer rahatsızlıklara sebep olduğu gibi saç dökülmesine sebep olmaktadır.
  • Kemoterapi tedavisinin en yaygın görülen yan etkileri saç dökülmesi olarak karşımıza çıkmaktadır.
  • Otoimmün sistem hastalıklar ya da kullanılan ilaçlar saç dökülmesine sebep olmaktadır. Örneğin, multipl skleroz rahatsızlığında kullanılan ilaçlar saç dökülmesine neden olmaktadır.
  • Bazı şampuan ürünleri içerdiği kimyasallar yüzünden saç dökülmesine sebep olmaktadır.

Yorum yapabilirsiniz