Sağlık

Elmas dolgu nedir ?

Elmas dolgu nedir ?
Elmas dolgu nasıl yapılır ?
230views

Güneş ışınları, sigara ve alkol tüketimi, genetik faktörler, beslenme alışkanlıkları ve aşırı makyaj yapılması cildimizi etkileyen unsurlar arasındadır. Yaşla beraber bu faktörler bir araya gelince cildimizde nemsizlik, kırışıklıklar ve deri yaşlanması meydana gelir. Deri yaşlanmasına çözüm olarak görülen elmas dolgu nedir ?

ELMAS DOLGU ( CİLT GENÇLEŞTİRME )

Elmas dolgu nedir ?

Yaşlanma ile beraber çevresel faktörlerden dolayı ciltte bazı problemler görülmeye başlar. Bunların başında ciltte kuruluk, kırışıklık, deri yaşlanması ve solgun yüz görünümü meydana gelir. Cildimizin parlak ve canlı görünmesi için nem oranı çok önemlidir. Elmas dolgu uygulaması içerisinde bulunan hyaluronik asit sayesinde; cildimiz için gereken nem miktarını geri kazandırır. Ciltte oluşan kırışıkları azaltır, daha canlı ve ışıl ışıl bir görünüm sağlamaktadır. Elmas dolgu uygulaması için kısaca cilt gençleştirme uygulaması diyebiliriz.

Elmas dolgu nasıl uygulanır ?

Elmas dolgu uygulamasında ilk olarak cilt özel tonik yardımı ile temizlenir. Daha sonra ağrı ve sızı hissetmemek için lokal anestezi uygulanır. Lokal anestezi uyguladıktan sonra cilt altına mikro iğneler yardımı ile özel içerikli ilaçlar ile enjeksiyon uygulaması yapılır. Bazı durumlarda mikro iğneler yerine kanül kullanılmaktadır. Elmas dolgu uygulaması son derece konforlu bir uygulamadır. Elmas dolgu uygulamasını konunun uzmanı olan ya da cildiye uzmanlarına yaptırmanız önerilmektedir.

Elmas dolgu hangi bölgelere uygulanır ?

Elmas dolgu uygulaması başta yüz bölgesi ile birlikte; boyun, el ve dekolte bölgelerine uygulanmaktadır. Elmas dolgu uygulaması; cildin kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırmak, kırışıkları ve ince çizgileri gidermek, cildin elastikiyetini arttırmak, cilde parlaklık kazandırmak amacıyla uygulanmaktadır. Elmas dolgu uygulaması hastanın cilt problemlerine göre değişiklik göstersede, genellikle 2-3 seans olarak yapılmaktadır.

Benzer içerikleri okumak ister misiniz ?

Oküloplasti ve orbita cerrahisi nedir ?

Mezoterapi uygulaması nedir ?

Işık dolgusu uygulaması nedir ?

Liposuction nedir ?

Hacamat nedir, faydaları nelerdir ?

Yorum yapabilirsiniz